Nakon jezive povrede: Varga uspješno operisan, sutra izlazi iz bolnice
AUTOR: Fena
25.06.2024. u 08:02
Mađarski reprezentativac Barnabas Varga uspješno je operisan i bit će pušten iz bolnice u srijedu, saopćio je Mađarski fudbalski savez.
Napadač je odveden u bolnicu nakon što je zadobio frakturu jagodične kosti tokom pobjede njegove ekipe nad Škotskom od 1:0 na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.
Utakmica je u drugom poluvremenu bila prekinuta skoro sedam minuta jer je 29-godišnjaku ukazivana dugotrajna pomoć nakon sudara u zraku sa škotskim golmanom Angusom Gunnom.
- Barnabas Varga je podvrgnut uspješnoj operaciji u Klinikum Stuttgart u ponedjeljak popodne - saopćio je HFF.
- Prema riječima ljekara ustanove specijaliste za povrede lica, intervencija je protekla bez komplikacija, tako da napadač Ferencvaroša već u srijedu može napustiti bolnicu - dodaje se.
Kapiten Mađarske Dominik Szoboszlai mogao se vidjeti u suzama na terenu i nakon utakmice kritikovao je vrijeme odziva medicinskog osoblja.
UEFA, međutim, kaže da "nije bilo kašnjenja" u vremenu potrebnom za pružanje pomoći Vargi u Stuttgart Areni.