Pioniri Sarajeva i kadeti Zrinjskog prvaci BiH
AUTOR: Faktor
26.05.2024. u 12:34
Pioniri Sarajeva i kadeti Zrinjskog postali su prvaci Bosne i Hecegovine u fudbalu.
Pobjedom protiv Veleža sa 2:0 u posljednjem kolu Elitne U-15 lige, pioniri Bordo tima su osvojili titulu prvaka naše zemlje.
Bordo tim je prvenstvo završio sa dva boda više od Željezničara, koji je u posljednjem kolu savladao Zrinjski sa 7:1.
Po završetku utakmice igračima i članovima stručnog štaba Sarajeva pobjednički pehar i zlatne medalje uručio je član Komiteta za takmičenje FSBiH Mile Mandić.
Pehar i medalje jučer su uručeni i kadetima Zrinjskog. Mostarci su titulu osigurali u prošlom kolu savladavši direktnog konkurenta ekipu Sarajeva. Pehar i medalje kadetima Zrinjskog uručio je predsjednik Komiteta za takmičenje FSBiH Mirsad Drljević.
Zrinjski je takmičenje završio sa 73 boda, ostavivši iza sebe Sarajevo sa 66, Željezničar sa 59, Borac sa 56, Velež sa 44, te Tuzla City sa 21 bodom.