Prva liga FBiH
Sloboda kiksala kod Tomislava
AUTOR: Faktor
22.05.2024. u 18:23
Fudbaleri Slobode ostali su bez pobjede na gostovanju kod Tomislava u 27. kolu Prve lige Federacije BiH.
Meč je završen bez pobjednika i bez golova (0:0), a Stupčanica će imati priliku da eventualnim trijumfom kod Radnika u Hadžićima smanji zaostatak na dva boda.
U prvom poluvremenu praktično nismo vidjeli ništa. Igralo se na sredini terena, a ekipe kao da nisu imale ambicija da ugroze gol protivnika.
Na otvaranju drugog dijela bilježimo i prve prave prilike. U 56. minuti Cvijanović glavom šutira iznad gola. Nedugo potom neprecizan je bio i Delić, a u 66. minuti okvir gola spasio je domaće. Cvijanović je ubacio, a Husejinović pogodio prečku.
Domaći su zaprijetili u 71. minuti kada Muminović brani udarac Radoša. Na drugoj strani pokušavao je Delić, ali promjene rezultata nije bilo.
U finišu meča domaći opasno prijete. Prvo je Kurtalić izblokirao udarac Soldića, a u nastavku akcije radoš šutira pored gola.
Domaći su negodovali u 93. minuti kada je pomoćni sudija podigao ofsajd i zaustavio Šiška, koji je izašao jedan na jedan sa Muminovićem i postigao gol.
Tomislav je u 95. minuti imao stopostotnu priliku, ali je udarac Križanca izblokiran na gol-liniji.