Prva liga FBiH
Smajić opet spasio Bratstvo, Budućnost i Stupčanica uknjižili gostujuće pobjede
Sjajan lokalni derbi u drugom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrali su Bratstvo Gračanica i Zvijezda Gradačac.
19.08.2023. u 19:08

Susret na Gradskom stadionu Luke u Gračanici okončan je podjelom bodova i rezultatom 3:3.

Zvijezda je golovima Mikića u 11. i Kozića u 20. minuti povela sa 2:0. Zaostatak Bratstva smanjio je Jaganjac u 42. minuti, a samo dvije minute poslije gosti preko Ivoša vraćaju dva gola prednosti.

Jaganjac je u 62. minuti pogodio za 2:3, a Smajić dvije minute poslije poravnao na 3:3, što je, ispostavit će se, bio i konačan ishod.

Smajić je i u prošlom kolu svojim golom donio bod Bratstvu na gostovanju kod Gradine.

Prvu ovosezonsku pobjedu upisala je Stupčanica. Jedan od kandidata za plasman u Premijer ligu slavio je kod Tomislava sa 1:0, a za slavlje tima iz Olova pogodio je Mehanović u 30. minuti.

Sjajan meč igrali su Simm Bau i Budućnost, a puni plijen iz Maglaja odnijeli su gosti iz Banovića slavivši sa 3:2. Za Budućnost su pogađali Pirić, Avdić i Husić, a golove za domaće dali su Vasiljević i Vladić. Budućnost nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova.

Rudar i Goražde su također odigrali uzbudljiv susret, a dvoboj u Kaknju okončan je remijem 2:2.

Od 20 sati sastaju se Sloboda - Jedinstvo i Čelik - Radnik, a sutra igraju TOŠK - Gradina i Gornji Rahić - Mladost DK.