Svi su brujali o "namještaljci" u Frankfurtu, evo kako je završilo: Belgija ide na megdan Francuzima, Ukrajina ispala
AUTOR: Faktor
26.06.2024. u 19:54
Sa meča Rumunija - Slovačka
Danima prije utakmice Slovačke i Rumunije u posljednjem kolu grupe E u Frankfurtu govorilo se da je meč namješten, da će završiti podjelom bodova jer to odgovara i Slovacima i Rumunima. Tako je i bilo.
Duel na Deutsche Bank Park stadionu okončan je rezultatom 1:1. Obje reprezentacije prošle su u naredni krug. Rumunija s prvog, a Slovačka s trećeg mjesta.
Golovi su pali u prvom poluvremenu. Povela je Slovačka pogotkom Dude u 24. minuti, a u 37. minuti za poravnanje je pogodio Marin iz penala.
Belgija je u drugom meču grupe odigrala duel bez pogodaka protiv Ukrajine. Belgijanci su grupu okončali na drugoj poziciji i u osmini finala će se sastati sa Francuskom, a Ukrajinci pakuju kofere i idu kući.
U ludoj grupi svi na kraju imaju po četiri boda. Rumunija je završila na prvom mjestu zbog najviše postignutih golova, a Ukrajina ispada zbog najslabije gol-razlike.
Grupa E: Rumunija 4 boda, Belgija 4, Slovačka 4, Ukrajina 4