TOK UTAKMICA / Sarajevo - Sloga 1:2, GOŠK - Tuzla City 1:4
Dva meča 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana su danas.
30.07.2023. u 16:45

Od 17 sati na stadionu u Gabeli GOŠK je igrao protiv Tuzla Cityja, a ovaj meč nije bio u TV prijenosu.

Od 20.30 sati na Koševu se igrao duel između Sarajeva i Sloge iz Doboja.

Tekstualni prijenos utakmica iz Gabele i sa Koševa možete pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

90. minut: Kraj na Koševu, veliki trijumf Sloge.

90. minut: Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

83. minut: Čataković glavom šutira preko gola.

77. minut: Vrančić iz slobodnjaka šutira pored gola.

70. minut: GOOOLLLLLL! Preokret Dobojlija, ponovo je pogodio Vidić! Ubacio je Dujaković, a korpulentni napadač glavom je sa desetak metara efektno matirao Šahinovića.

68. minut: Velika šansa za Sarajevo, ali Oliveira sa pet metara ne pogađa okvir gola. Dojam je da ga je lopta iznenadila. U nastavku akcije Kyeremeh šutira pored gola.

64. minut: Nova prilika za Slogu, ali se Vidić nije najbolje snašao pred golom Šahinovića.

61. minut: Šipovac pogađa stativu. Još jedna velika prilika za Slogu.

60. minut: Sloga je imala kontru tri na dva, Vidić je bio usamljen, ali lopta nije došla do njega.

57. minut: Duraković je šutirao, ali nije pogodio okvir gola.

53. minut: Pokušao je Nikolić nakon kornera, ali lopta ide pored gola.

52. minut: Aničić je povrijeđen, traži zamjenu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu.

45. minut: Kraj prvog poluvremena, čuo se i pokoji zvižduk. Da li za sudije, goste ili igrače Sarajeva teško je zaključiti.

45. minut: Čarke pred golom Sloge. Aničić je dobio žuti karton, a nervozni Varešanović samo usmenu opomenu.

44. minut: GOOOOLLLL! Sloga je izjednačila, Vidić je strijelac. Golman Šahinović je nakon prekida "zaplivao" u prazno, najviši u skoku bio je Vidić koji pogađa za 1:1.

32. minut: Oliveira je "podvalio" loptu Varešanoviću, njegov udarac brani Šćekić, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Čini se da je pogriješio asistent arbitra Matea Muse.

25. minut: Velika prilika za goste. Grabež je probio desnu stranu, ali Šahinović sjajnom intervencijom spašava gol Sarajeva. Prilikom intervencije lopta je u glavu pogodila golmana Sarajeva kojem se sada ukazuje pomoć.

18. minut: Još jedna dobra akcija, Varešanović je ušao u šesnaesterac, pokušao je sve sam ali je golman Šćekić odbranio njegov pokušaj. Kapiten Sarajeva je bio sebičan, mogao je uposliti Oliveiru...

15. minut: GOOOOOLLLLLL! Sarajevo vodi na Koševu, Oliveira je strijelac na asistenciju Avramovskog.

14. minut: Bez uzbuđenja na Koševu, a kiša sve jače pada u Sarajevu.

6. minut: Početak meča protičke i blagoj inicijativi Sarajeva, ali bez konkretnih prilika pred golom Dobojlija. Horde zla su se vratile na sjevernu tribinu i u ovim mometima upalili su baklje.

1. minut: Počeo je meč na Koševu, Sarajevo ima veliku podršku.

20:29 sati: Prije početka meča minutom šutnje odate je počast Vedranu Sofiću, šefu omaldinskog pogona Sloge, koji je preminuo u petak.

20:22 sati: Nekoliko minuta prije početka meča jak pljusak "okupao" je Sarajevo.

19:50 sati: Sloga igra u sastavu: Šćekić, Nikolić, Šipovac, Karać, Milojević, S. Dujaković, Popara, N. Dujaković, Milanović, Grabež, Vidić.

19:30 sati: Sarajevo od 20.30 sati dočekuje Slogu, a Bordo tim će s klupe voditi Mensur Dogan, direktor Akademije, koji je "uskočio" kao prijelazno rješenje dok ne bude izabran nasljednik Mirze Varešanovića.

Dogan je odredio sastav, a od prve minute zaigrat će: Šahinović, Duraković, Trako, Zeljković, Vrančić, Oliveira, Varešanović, Kyeremeh, Avramovski, Aničić i Buljubašić. Izostankom ssuspendovanog Ziljkića, kapiten je Varešanović.

90. minut: Kraj  u Gaebli, Tuzlaci su slavili 4:1. Od 20.30 sati pratit ćemo meč Sarajevo - Sloga.

90. minut: Igrat će se tri minute sudijske nadokande.

81. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Sve je gotovo u Gabeli, gosti stižu i do četvrtog gola. Mehanović je strijelac.

59. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Sada je 1:3. Opet je strijelac Irfan Hadžić.

52. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Tuzlaci stižu do preokreta! Hadžić je pogodio.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Poluvrijeme u Gabeli, rezultat je 1:1.

24. minut: GOOOOOLLLLLL! Tuzlaci iz prvog ozbiljnijeg napada stižu do izjednačenja. Mašović je pogodio.

20. minut: GOŠK i nakon gola napada. Domaći žele drugi gol kojim bi možda i riješili pitanje pobjednika. S druge strane Tuzlaci su bezopasni...

3. minut: GOOOOOOLLLLLLL! GOŠK je poveo odmah na otvaranju, strijelac je Mandić. Nekoliko trenutaka ranije u prilici je bio i Šero, koji nije uspio pogoditi.

1. minut: Počeo je meč u Gabeli.

16.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tekstuelni prijenos utakmica GOŠK - Tuzla City i Sarajevo - Sloga.