Konferencijska liga
TOK UTAKMICE / Aston Villa - Zrinjski 1:0
Fudbaleri Zrinjskog poraženi su na Villa Parku u susretu drugog kola UEFA Konferencijske lige od Aston Ville.
05.10.2023. u 19:56

Prvak BiH u prvom kolu grupe E u Mostaru je pobijedio Alkmaar sa 4:3, dok je Legija u Varšavi bila bolja od Aston Ville sa 3:2.

Mostarci su večeras nesretno poraženi sa 0:1, a gol su primili u 94. minuti.

Tekstualni prijenos meča Aston Villa - Zrinjski mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________

90. minut: Kraj na Villa Parku. Zrinjski je poražen sa 0:1.

90. minut: GOOLLLL! Aston Villa vodi protiv Zrinjskog.

90. minut: Dva vezana kornera, ali Zrinjski se brani.

88. minut: Još jedna sjajna intervencija odbrane Zrinjskog.

74. minut: Redaje se prilike pred golom Zrinjskog, ali nema promjene rezultata. Sada je izblokiran Cash.

69. minut: Konsa je topovski šutirao nakon izrađene akcije, Marić ponovo brani. I onda u narednom napadu brani udarac Tielemansa.

65. minut: Zaniolo je pokušao nakon korner, no brani Marić. Opasno "živi" Zrinjski, pritisak domaćih sve je veći...

58. minut: Opet velika prilika za domaće, ali Marić brani udarac nakon kornera.

54. minut: Penal za Aston Villu! Ipak, nakon intervencije VAR-a sudije je poništio kazneni udarac za domaće. Ispostavilo se da Jakovljević nije igrao rukom nego ga je lopta pogodila u glavu.

49. minut: Gužva u kaznenom prostoru Zrinjskog, ali Ćorluka otklanja opasnost.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Zrinjski!

45. minut: Poluvrijeme u Engleskoj, prvak BiH je pokazao zube favorizovanom domaćinu.

42. minut: Sada je i Tielemans zagrijao dlanove Marića, koji brani i njegov udarac.

40. minut: Zaniolo je pokušao atraktivno, makazicama, ali Marić brani.

31. minut: Pola sata igre je iza nas, Zrinjski još čuva nulu.

15. minut: Velika prilika za Zrinjski! Tičinović je ubacio, a Bilbija sa nekoliko metara pogodio golmana Martineza. Šteta.

13. minut: Još jednom je odbrana Zrinjskog blokirala pokušaj igrača Aston Ville.

10. minut: Princ William svečani je gost na Villa Parku u Birminghamu, gdje prati meč engleskog tima protiv Zrinjskog.

8. minut: Duran je pokušao sa lijeve strane, ali je njegov udarac izblokiran. U nastavku akcije odbrana Zrinjskog izblokirala je još jedan pokušaj domaćih.

6. minut: Iza nas je pet minuta igre, terenska inicijativa Aston Ville, ali je bez konkretnijih prilika.

1. minut: Počeo je meč u Engleskoj.

20.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Aston Villa - Zrinjski.