Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE / BiH - Slovačka 1:2
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Slovačke sa 1:2 u meču 10. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.
19.11.2023. u 20:30

Utakmica je bila praktično bez rezultatskog značaja, jer su gosti osigurali plasman na EURO, dok je naš tim već odavno bez šansi za direktan plasman u Njemačku.

BiH: Pirić, Gazibegović, Gojković, Hadžikadunić, Mujakić, Cimirot, Hajradinović, Bašić, Hamulić, Prevljak i Demirović.

Slovačka: Rodak, Hancko, Škriniar, Šatka, Pekarik, Benes, Hrošovsky, Duda, Mak, Boženik i Suslov.

Tekstualni prijenos utakmice BiH - Slovačka mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

90. minut: Kraj u Zenici, Slovačka je nakon preokreta slavila sa 2:1

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade.

79. minut: Opasno je pred golom Slovačke, ali je udarac Mujakića izblokiran.

71. minut: GOOOOOLLLLLLLLLL! Slovačka je stigla do preokreta, a Šatka je pogodio za 1:2. Pirić je skinuo zicer, ali nakon kornera gosti stižu do drugog gola.

63. minut: Crveni karton za Renata Gojkovića!

62. minut: Opet je opasno pred golom Slovačke. Demirović je uposlio Hamulića, čiji udarac je izblokiran. Možda je igrač Vitessea bio sebičan, jer je mogao uposliti Bilbiju...

60. minut: Pritisak BiH. Pokušao je Hajradinović, nakratko odbrana Slovačke otklanja opasnost, a lopta dolazi do Demirovića, čiji udarac brani golman Rodak.

52. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Slovačka je izjednačila! Pogriješio je Hamulić, Hancko je ubacio u kazneni prostor, a Boženik loptu pospremio iza leđa nemoćnog Pirića.

49. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Zmajevi su poveli! Hamulić je povukao kontru, uposlio Hajradinovića čiji ubačaj u peterac jedan od gostiju skreće u gol.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme - 0:0.

41. minut: Prva prava akcija BiH. Cimirot je dugom loptom izbacio odbranu SLovaka, lopta je došla do Hajradinovića, koji je šutirao sa distance, ali golman Rodak brani njegov pokušaj.

35. minut: Žuti karton za Renata Gojkovića.

32. minut: Hancko je centrirao, a Pirić sigurno interveniše i hvata loptu.

29. minut: Nakon kornera Škriniar je glavom šutirao preko gola.

24. minut: Bilježimo prvu priliku pred golom BiH, ali Suslov šutira pored gola.

19. minut: Bit će prvi korner za Zmajeve.

11. minut: Deset minuta igre je iza nas, bez većih uzbuđenja.

2. minut: "Savez napolje" se čuje sa tribina Bilinog polja.

1. minut: Počeo je meč na Bilinom polju. Sretno Zmajevi!

20:42 sati: Malobrijeni navijači na Bilinom polju uglas pjevaju "Jedna si jedina".

20:38 sati: Kako javlja komentator BHT1 na tribinama je oko 1.000 navijač!

20:37 sati: Kapiten Zmajeva večeras će biti Gojko Cimirot.

20.30 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Slovačka.