Liga prvaka
TOK UTAKMICE / Zrinjski - Slovan 0:1
Fudbaleri Zrinjskog poraženi su od Slovana sa 0:1 u prvom meču drugog pretkola Lige evropskih prvaka.
25.07.2023. u 20:40

Mostaraci su meč počeli bez povrijeđenog Nemanje Bilbije koji je povredi zadobio prošlog utorka protiv ekipe Urartu. Kapiten Plemića se nije oporavio i ostao je na klupi.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Senić, Barišić, Memija, Ivančić, Čanađija, Stanić, Tičinović, Ćuže, Kiš.

SLOVAN: Borjan, Kashia, Bajrić, Lovat, Pauschek, Kankava, Savvidis, Tolić, Zuberu, Barseghyan, Čavrić.

Tekstuelni prijenos meča Zrinjski - Slovan mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

98. minut: Kraj u Mostaru, Slovan je slavio sa 1:0.

92. minut: Marić paradom spašava Zrinjski.

90. minut: Igrat će se sedam minuta sudijske nadoknade.

86. minut: Pokušao je Abubakari sa distance, no Marić je uz male probleme otklonio opasnost.

79. minut: Ćorluka pogađa stativu. Šteta, Slovan je imao mnogo sreće!

70. minut: Čanađija je ubacio, Kiš šutirao glavom, ali Borjan brani. Na zvižduke sa tribina, kanadski golman odgovorio je sjanom odbanom.

63. minut: Još jedna velika prilika za Ćužea! Bio je sam ispred Borjana, oklijevao je i potom šutirao preko gola. Ćuže je bio sebičan, jer je imao i boljih solucija - usamljeni su bili Kiš i Tičinović.

57. minut: Zrinjski je sada napravio blagi pritisak, ali je na kraju Borjan uhvatio loptu poslije ubacivanja Tičinovića.

53. minut: GOL! Slovan vodi. Nakon prekida Zuberu je bio najviši u skoku i pogodio je za 0:1! Domaći su tražili prekršaj, smatrajući da je strijelac gola sa dvije ruke srušio Senića. Situaciju je provjeravao i VAR, ali promjene odluke nije bilo.

47. minut: Opasno je pred golom Zrinjskog, ali Marić brani pokušaj Čavrića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, sretno Mostarci.

45. minut: Poluvrijeme u Mostaru. Ne možemo biti zadovoljni kvalitetom fudbala.

45. minut: U trećoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela pokušao je Tičinović, ali lopta ide preko gola.

32. minut: Sada prijete i gosti. Nakon prekida Zuberu je šutirao glavom, ali lopta ide iznad gola.

26. minut: Nesporazum zadnje linije Zrinjskog nije iskoristio Čavrić. Pauza za osvježenje.

17. minut: Svaki kontakt Borjana sa loptom "pozdravljen" je salvom zvižduka sa tribina.

13. minut: Velika prilika za Zrinjski. Čanađija je uposlio Ćužea, koji šutira iz prve, ali nije pogodio okvir gola.

3. minut: Pritisak Plemića na otvaranju meča, ali Borjan je još bez posla.

1. minut: Počeo je meč u Mostaru, sretno Zrinjski!

20.41 sati: Dobio sam udarac protiv Urartua, jedva sam izdržao 90 minuta i u dogovoru sa doktorima odlučili smo da neću igrati večeras - kazao je Bilbija za Arena Sport.

20.40 sati: Dobro došli na tekstuelni prijenos utakmice iz Mostara.