open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Mundijal 2026
Trojica Zmajeva moraju biti na oprezu protiv Švicarske, a FIFA je uvela veliku promjenu o kartonima
AUTOR: Faktor
14.06.2026. u 16:22
get url
text
FOTO: Anadolija
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine naredni meč Mundijala igra u četvrtak u Los Angelesu sa Švicarskom.
Zmajevi su napustili Toronto i stiglu u novu bazu u Salt Lake Cityju gdje će provesti ostatak turnira.
U remiju protiv Kanade trojica Zmajeva dobili su žute kartone. Radi se o Nikoli Katiću, Ermedinu Demiroviću i Jovi Lukiću.
Oni moraju biti na posebnom oprezu protiv Švicarske s obzirom na to da bi svaki naredni karton značio da propuštaju Katar, što bi mogao biti odlučujući okršaj u borbi za prolazak grupe.
FIFA je uoči Svjetskog prvenstva uvela i veliku promjenu u vezi sa kartonima. Dosjei igrača brisat će se poslije grupne faze, a onda i nakon četvrtfinala.
Od Mundijala 2010 žuti kartoni su se brisali samo poslije četvrtfinala.
Za razliku od žutih kartona, svaki crveni karton automatski nosi najmanje jednu utakmicu suspenzije.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.