Fudbal u Kantonu Sarajevu, odnosno ono što se događa pred Izbornu Skupštinu Fudbalskog saveza KS, glavna je tema sportske javnosti u našoj zemlji.
Odluka Darje Softić Kadenić, ministrice pravde i uprave KS, da ne upiše u Registar izmjene nakon Vanredne Skupštine FSKS, koju su zakazali i održali predstavnici sarajevskih klubova (23) uzburkala je strasti i na političkoj sceni KS.
Kenan Magoda, ministar kulture i sporta, prozvao je ministricu Softić Kadenić (Naša stranka), kako je napisao na svom Facebooku, da je održavala neformalne susrete s Almirom Badnjevićem (Naša stranka) i Vicom Zeljkovićem, dok su sarajevski klubovi ostali bez podrške u svojim opravdanim zahtjevima za promjenama.
Na Magodinu objavu na Facebooku regovali su i drugi političari.
- Bravo Kenan Magoda, samo istinom! Ljudi traže imena, e sad imaju Darja, Almir Badnjević, dakle Naša stranka uništava sarajevski fudbal - poručio je Vedad Deljković, vijećnik DF-a u Općini Stari Grad u Gradskom vijeću.
- Puna podrška Kenan Magoda! Do kraja! Sa plaćenicima nema kompromisa - napisao je Nihad Kestendžić, savjetnik NiP-ovog ministra vanjskih poslova Elmedina Konakovića.
- Podrška Kenan Magoda - poručila je Belma Kapo, zastupnica SDP-a u Skupštini Kantona Sarajevo i delegatkinja u Domu naroda FBiH.
Za razliku od "predstavnika" DF-a, NiP-a i SDP-a, koji su pružili podršku Magodi, bilo je i onih koji su branili ministricu Darju Softić Kadenić. Jedan od takvih je i Dragan Mioković, njen stranački kolega (Naša stranka).
- Ministar bi da dodikuje malo... - napisao je Mioković, predsjedavajući Zastupničkog doma Parlamenta Federacije BiH.
Očito da mnoge stvari ni u Vladi KS ne štimaju, da Trojka ne vlada situacijom, a dokaz da su uzbrukane strasti na političkoj sceni su i prepucavanja na društvenim mrežama.