open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Država ne štedi
Zmajevi ovo mogu samo sanjati: Igrače Kosova čeka nevjerovatna premija ako odu na Mundijal
AUTOR: Faktor
28.03.2026. u 20:34
get url
text
FOTO: UEFA.com
Političari na Kosovu su igračima te reprezentacije obećali nevjerovatnu premiju ako se plasiraju na Mundijal.
Kosovo će najveću utakmicu u svojoj historiji igrati u utorak kad će u Prištini dočekati Tursku.
Turci su svakako favoriti, ali Kosovari se nošeni podrškom s tribina nadaju iznenađenju. Dodatna motivacija će biti i milion eura.
Naime, kosovski premijer Albin Kurti je igračima Kosova obećao premiju od milion eura u slučaju historijskog plasmana na Mundijal.
Za plasman u baraž Kosovari su dobili premiju od 250.000 eura, nakon plasmana u finale ta cifra je narasla na 500.000 eura, ako se plasiraju na Mundijal cifra će se uduplati.
Podsjećanja radi, Kosovo je u polufinalu pobijedilo Slovačku u gostima s 4:3. S druge strane Turska je s 1:0 bila bolja od Rumunije.
Inače, blizu plasmana na Svjetsko prvenstvo je i Bosna i Hercegovina koja u finalu igra protiv Italije. Političari za sada samo daju podršku čestitkama, ali niko se ne usudi motivisati igrače najavom premija.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.