open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Najbolji u 2019.
Amel Tuka sportista godine u izboru OKBiH
Amel Tuka osvojio je priznanje i za najboljeg sportistu u seniorskoj konkurenciji, ispred Nedžada Husića (taekwondo), Hamze Turulje (karate) i Hamze Čajića (karate)
05.12.2019. u 21:57
get url
text

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka proglašen je za sportistu godine u izboru Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine.

Tuka je briljirao u ovoj sezoni, koju je krunisao osvajanjem srebrene medalje u utrci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Amel Tuka osvojio je priznanje i za najboljeg sportistu u seniorskoj konkurenciji, ispred Nedžada Husića (taekwondo), Hamze Turulje (karate) i Hamze Čajića (karate).

Za najbolju sportistkinju u seniorskoj kokurenciji proglašena je džudistkinja Larisa Cerić, a u konkurenciji su bile i biciklistkinja Lejla Tanović i atletičarka Jelena Gajić.

Branislav Crnogorac (džudo) dobio je nagradu za najboljeg trenera u 2019. godini, dok su priznanja za najbolje sportiste u juniorskoj konkurenciji dobili džudistkinja Anđela Samardžić i džudist Toni Miletić.

Taekwondo reprezentacija Bosne i Hercegovine je najbolja državna selekcija u 2019., a taekwondo klub Novi Grad najuspješniji sportski klub.

Olimpijski komitet BiH dodijelio je i specijalne nagrade, pa je Specijalnu nagradu MOK-a dobila bivša košarkašica Razija Mujanović, a Ibrahim Krehić (košarka) i Anto Dafinić (stoni tenis) specijalnu nagradu za dugogodišnji doprinos u razvoju sporta. 

Specijalna nagrada promotori sporta dodijeljena je Specijalnoj olimpijadi BiH, Kickboxing savezu BiH, Mili Matijeviću, Branislavu Paviću, Hanifi Terzić i Emiru Baraliću, a specijalnu nagradu za sportistu ili ekipu iz porodice neolimpijskih sportova dobili su Hasan Sejdinović (Specijalna olimpijada), Selma Baltić (kickboxing), Igor Emkić (kickboxing), Edin Vučelj (kickoxing) i Sanjin Pehlivanović (bilijar).

Posebna nagrada za istaknuti sportski rezultat dodijeljena je Azri Dedić (ID džudo) i Anđeli Stojić (karate), Vedad Karić je dobio nagradu za fair-play, a Haris Mrkonja i Dragiša Ćorsović za medijdsku promociju olimpijskih vrijednosti.

Za uspješan dugogodišnji trenerski rad nagrađen je Neđo Đurović (atletika), prizanje ambasador sporta BiH dobili su Milanko Mučibabić, Enver Marić i Sejfo Šehović, dok je Specijalna nagrada za vrhunski trenerski rezultat dodijeljena treneru bh. atletičara Amela Tuke, Đovaniju Gidiniju.

comment
prikaži komentare (0)
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.