Šahovski turnir
Čaušević slavio u Živinicama, sjajni omladinci Čulum i Šišić
Sead Čaušević iz Cazina pobjednik je otvorenog brzopoteznog šahovskog tunira u Živinicama.
19.09.2023. u 14:52

U konkurenciji 45 šahistkinja i šahista iz BiH i Danske osvojio je osam bodova u devet odigranih kola.

Sjajni su bili i omladinci FIDE majstor Sanjin Čulum i Muhamed Šišić. Čulum je završio na drugoj poziciji sa istim brojem bodova kao Čaušević, ali je imao slabiji dodatni kriterij, pa mu je izmakla najviša stepenica pobjedničkog postolja. Šišić, juniorski prvak BiH do 18 godina zauzeo je četvrto mjesto u ukupnom plasmanu, a pripala mu je nagrada za prvoplasiranog omladinca 2003. godište i mlađi.

Turnir u Živinicama bio mu je jedan od pripremnih za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Italiju. Već narednog vikenda od 22. do 24. septembra Muhamed će odraditi još jedan pripremni turnir u Novom Mestu (Slovenija).

Treće mjesto u ukupnom poretku u Živinicama pripalo je iskusnom FM Andriji Obadu, koji je osvojio sedam poena.