Spust u Crans Montani
Elvedina Muzaferija osvojila 13 bodova, u ukupnom poretku napredovala osam pozicija
Elvedina Muzaferija osvojila je nove bodove u Svjetskom kupu.
16.02.2024. u 12:03

Naša najbolja skijašica osvojila je 18. mjesto u spustu na stazi u Crans Montani, gdje je tokom vikenda osvojila prvo mjesto na Europa Cupu. Muzaferija je danas za pobjednicom zaostala sekundu i deset stotinki i osvojila je novih 13 bodova u Svjetskom kupu i napredovala je za osam pozicija.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa naša skijašica je ove sezone skupila 37 bodova i trenutno je 83. u poretku najboljih skijašica današnjica. U disciplini spust naša skijašica sa 19 bodova zauzima 34. mjesto.

Prvo mjesto osvojila je Lara Gut-Behrami (Švicarska) sa vremenom 1:19.11. Drugo mjesto podijelile su Jasmine Flury (Švicarska) i Cornelia Huetter (Austrija) sa 21 stotinkom zaostatka, dok je četvrto mjesto pripalo Italijanki Lauri Pirovano sa 30 stotinki zaostatka.

Podsjetimo, Muzaferija je ove sezone ostvarila najbolji rezultat karijere kada je zauzela 14. mjesto u superveleslalomu koji je održan u italijanskoj Cortini d'Ampezzo.