open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Blista u Beogradu
Pogledajte kako je zlatna Lana postavila novi juniorski rekord
Lana Pudar osvojila je drugu zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za plivačice i plivače koje se održava u Beogradu.
08.07.2023. u 17:26
get url
text

Sjajna Mostarka prva je prošla kroz cilj u disciplini 200 metara delfin s vremenom 2:06.26, što je novi evropski juniorski rekord, ali i rekord evropskih prvenstava u juniorskoj kategoriji.

Koliko je dominantna danas u bazenu bila bh. plivačica možda najbolje govori podatak da je srebrena Alina Baievych iz Njemačka dionicu isplivala za 2:10.78, dok je trećeplasirana Glenda Abonyji - Toth iz Mađarske imala vrijeme 2:11.61.

Usput, Lanino vrijeme je najbrže u ovoj godini u disciplini 200 metara delfin, uključujući i seniorsku konkurenciju. Do danas je najbrža bila Britanka Laura Stephens (2:06.62).

comment
prikaži komentare (0)
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.