Evropsko prvenstvo u Rimu
Veselila se medalji koju nije osvojila: Ogrnula se zastavom, podizala šake, plazila jezik, a onda šok
AUTOR: Faktor
08.06.2024. u 11:54
Španska atletičarka Laura Garcia - Caro obrukala se u utrci u brzom hodanju dugoj 20 kilometara u sklopu Evropskog prvenstva na otvorenom koje se održava u Rimu.
Laura je pri ulasku u cilj bila treća, neko joj je dodao zastavu pa je počelo slavlje. Španska atletičarka veselila se medalji koju još nije osvojila, podizala je šake, plazila jezik. No, nepažnja na kultnom stadionu Olimpico skupo ju je koštala.
Ukrajinka Ljudmila Oljanovska u zadnjoj sekundi smjestila se ispred nje i uzela joj medalju iz ruku.
Garcia-Caro je kasno shvatila što se događa i samo je u šoku posmatrala Ukrajinku koja ju prestiže.
Obje atletičarke su službeno završile utrku za sat vremena, 28 minuta i 48 sekundi, no Ukrajinka je bila za korak brža i na kraju slavila.