Liga prvaka
AEK-ov štit preslab za Kopljanike, remi Shakhtara i Hoffenheima
Fudbaleri Ajaxa u prvom kolu grupe E Lige prvaka s 3:0 su savladali grčki AEK, dok su Shakhtar i Hoffenheim podijelili bodove
19.09.2018. u 20:48
Shakhtar - Hoffenheim

Holandski tim je pitanje pobjednika riješio u drugom poluvremenu. Već u proj minuti nastavka Kopljanici su poveli. Strijelac je bio Tagliafico nakon asistencije Neresa.

Prvu pobjedu Ajaxa u novoj sezoni Lige prvaka ovjerio je Van de Beek nakon što mu je asistirao Dušan Tadić. Konačnih 3:0 postavio je Tagliafico u 90. minuti utakmice.

U drugom susretu koji je počeo u isto vrijeme Hoffenheim je u svom debitantskom nastupu remizirao na teškom gostovanju kod Shakhtara u Harkivu.

Ekipa našeg Ermina Bičakčića, kojeg nije bilo u sastavu zbog povrede, vodila je u dva navrata, ali u premijernom nastupu u evropskoj eliti na kraju se morala zadovoljiti jednim bodom.

Hoffenheim je poveo u šestoj minuti sjajnim lobom Grillitscha. Domaći su do izjednačenja stigli u 27. minuti poslije sjajne solo akcije Ismailyja.

U 38. minuti Nordveit je vratio prednost gostima nakon asistencije Kramarića, a konačnih 2:2 postavio je Maycon.