FA Cup
Ahmedhodžić se "pretvorio" u Džeku, Sheffield otišao na megdan Tottenhamu
Sheffield United izborio je večeras plasman u osminu finala FA Cupa.
07.02.2023. u 22:46

Tim Anela Ahmedhodžića u šesnaestini finala eliminirao je Wrexham. S obzirom na to da je prva utakmica okončana remijem (3:3), morao se igrati i revanš koji je Sheffield uspio dobiti pred svojim navijačima rezultatom 3:1.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Sheffiled je u vodstvo doveo bh. reprezentativac Ahmedhodžić. On se odlično snašao u šesnaestercu rivala i na dodavanje Osborna poput rasnih golgetera zakucao loptu u bliži ugao za 1:0. Gol pogledajte OVDJE.

Gosti su brzo stigli do poravnanja. U 59. minuti Mullin je pogodio iz penala. Isti igrač je u 71. minuti mogao sa bijele tačke režirati preokret, ali ovoga puta nije bio precizan.

Kazna je stigla u sudijskoj nadoknadi. Prvo je Sharp u 94. minuti zatresao mrežu Wrexhama za 2:1, a dvije minute poslije Berge je stavio "tačku na i".

Sheffield će u osmini finala igrati protiv Tottenhama.