Trijumf Juventusa
Bajević gledao Zmajeve u Rimu: Pjanić slavio protiv Džeke
Edin Džeko i Miralem Pjanić odigrali su kompletan meč
12.01.2020. u 22:42

Juventus je u derbiju 19. kola Serie A u Rimu sa 2:1 pobijedio Romu, što je za Staru damu prvi trijumf na Olimpicu nakon pet sezona.

Stara dama je u ranoj fazi meča stigla do dva gola prednosti.

Juve je poveo već nakon prvog prekida. U trećoj minuti pogodio je defanzivac Merih Demiral.

U devetoj minuti Veretot ruši Dybalu, sudija je pokazao na bijelu tačku. Loptu je na "kreč" stavio Ronaldo i bio precizan.

Prvo poluvrijeme obilježile su i dvije teške povrede. Strijelac prvog gola za Juventus Merih Demiral morao je van igre u 18. minuti, a Romin NIcolo Zaniolo napustio je igru u 34. minuti.

Rezultat se nije mijenjao do 68. minute. Edin Džeko, koji je to tada bio skoro pa nevidljiv, pogodio je stativu, a u nastavku napada Roma je izborila penal.  Siguran izvođač bio je Diego Perotti.

Roma je do kraja pokušala poravnati, Juventus je prijetio iz kontri, ali se rezultat nije mijenjao.

Edin Džeko i Miralem Pjanić odigrali su kompletan meč.

Utakmicu na Olimpicu posmatrala je delegacija Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine koju su činili: Duško Bajević, Elvedin Begić, Elmir Pilav i Zvjezdan Misimović.