Bundesliga
Bayern remizirao u gostima kod Demirovića, Lewandowski srušio rekord klupske legende
Novi-stari prvak Bayern u meču 33. kola Bundeslige remizirao je u gostima kod Freiburga (2:2).
15.05.2021. u 17:24

Bavarci su poveli preko Lewandowskog, koji je u 26. minuti sigurno izveo penal. Bio je to 40. ovosezonski prvenstveni pogodak za sjajnog poljskog napadača.

Lewandowski je na ovaj način srušio rekord legendarnog Gerda Mullera, a pogodak kojim je to učinio proslavio je podizanjem dresa ispod kojeg je nosio majicu sa likom Bayernovog velikana. Na njoj je pisalo "Gerd zauvijek".

Domaćin, u čijem je sastavu od prve minute igrao bh. reprezentativac Ermedin Demirović, izvratio je samo tri minute kasnije. Gulde je pogodio za izjednačenje poslije asistencije Grifa.

Poslije osam minuta igre u drugom dijelu Bavarci su ponovo stigli do prednosti, ovoga puta dolom Sanea, da bu Gunter postavio konačnih 2:2 u 81. minuti.

Mladi Demirović igrao je od 55. minute kada ga je zamijenio Holer.

Od ostalih mečeva vrijedi izdvojiti golijadu iz Gelsenkirchena, gdje je Schalke bez Seada Kolašinca u sastavu s 4:3 savladao Eintracht Frankfurt i tako velikom rivalu iz Ruhra, Borussiji Dortmund, olakšao borbu za Ligu prvaka.

Domaćim remijem bez golova protiv Kolna Hertha je osigurala opstanak u najjačem rangu njemačkog fudbala.