Kvalifikacije za SP
Bh. dame doživjele najteži poraz u historiji
Ženska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Viborgu od Danske sa 8:0 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023.
21.10.2021. u 21:03

Meč je odigran pred punim tribinama Viborg stadiona, a posebno raspoložena za igru u prvom poluvremenu bila je Signe Bruun koja je postigla četiri gola u 7., 27., 35. i 39. minuti.

Domaći sastav je imao inicijativu i u nastavku, a Brun je 58. minuti postigla još jedan pogodak. Mille Gejl u 65. minuti postiže šesti gol za Dansku. Pernille Harder u 80. minuti pogađa za 7:0, a konačan rezultat postavlja Sara Andersen u 90. minuti.

Prema dostupnim podacima sa zvanične web stranice FSBiH, ovo je najteži poraz koji je u kvalifikacionim mečevima doživio bh. nacionalni tim.

Narednu utakmicu kvalifikacija Zmajice će odigrati protiv Rusije 26. oktobra u 14 sati u Trening - centru FSBiH u Zenici.