120 minuta borbe
Bh. dame u produžecima ostale bez finala baraža, dvije Zmajice na nosilima napustile teren
Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati u finale baraža za Svjetsko prvenstvo.
06.10.2022. u 22:50

Bh. dame su u Cardiffu u prvom kolu baraža poražene od Velsa rezultatom 1:0.

Dvoboj je odlučen u finišu prvog produžetka, nakon što poslije 90 minuta igre nije bilo pogodaka (0:0).

U 105. minuti teže se povrijedila Dajana Spasojević i na nosilima je napustila teren, a odmah nakon toga Velšanke su postigle pogodak.

Iz slobodnog udarca centrirala je Rowe, a Fishlock je sjajno uhvatila volej i pogodila mrežu BiH, što je obradovalo oko 15.000 domaćih navijača

U drugom produžetku teže je povrijeđena i Andrea Gavrić, a izabranice Samire Hurem nisu imale snage za poravnanje.

Vels će ključnu utakmicu za plasman na Svjetsko prvenstvo igrati protiv Švicarske.