Regionalna liga
Bh. predstavnici preslabi za vodeći dvojac ABA 2 lige
Sparsi i Sloboda upisali su nove poraze u mečevima 13. kola regionalnog takmičenja
25.12.2019. u 20:53

Košarkaši Spars Realwaya upisali su 12. ovosezonski poraz u ABA 2 ligi nakon što su večeras u meču 13. kola izgubili sa 73:64 na gostovanju kod MZT Skopja. Za makedonski sastav, koji zauzima drugu poziciju u regionalnoj ligi, ovo je bila deseta pobjeda u ovoj sezoni.

U prvoj četvrtini sarajevski sastav je bio bolji tim, pa je poslije prvih deset minuta imao vodstvo 23:14. Ipak, presudna je bila druga dionica susreta, koju je drugoplasirani sastav ABA 2 lige riješio u svoju korist sa 24:9.

U nastavku meča košarkaški MZT-a su održavali prednost iz prvog poluvremena te na kraju zasluženo slavio sa 73:64.

Makedonski tim je do pobjede predvodio Damjan Stojanovski sa 17 poena, dok je kod Sparsa najefikasniji je bio Adin Vrabac sa 15 poena.

Sloboda je prošla mnogo gore od Sparsa. Tuzlanski sastav je na gostovanju kod Borca u Čačku poražen je 30 poena razlike, a lider ABA 2 lige trijumfovao je sa 96:66.