Treći poraz
BiH se iz Nizozemske vraća praznih ruku
Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je i treći poraz u grupnoj fazi Evropskog prvenstva.
29.01.2022. u 19:12

Nakon Španije i Gruzije, BiH je poražena i od selekcije Azerbejdžana koja je u Amsterdamu slavila rezultatom 4:2.

Azerbejdžan je krenuo silovito. U sedmoj minuti je Bolinha zatresao mrežu bh. tima za 1:0, a četiri minute poslije Eduardo pogađa za 2:0.

BiH se u igru vratila golom Radmilovića iz penala u 12. minuti, a to je bio i konačan ishod prvog poluvremena.

Kahvedžić je drugim golom na takmičenju u 12. minuti nastava donio Zmajevima izjednačenje. BiH je u tim momentima imala igrača više nakon isključenja Felipinha.

Azerbejdžanci su nakon primljenog gola kompletirani, a samo minut im je bio dovoljan da ponovo dođu u vodstvo, Galića je matirao Vilela.

Gallo je u posljednjim sekundama meča nakon što je BiH krenula na sve ili ništa iskoristio jednu grešku bh. tima i postavio konačan ishod.

Vrijedi istaknuti da su svoje posljednje mečeve u dresu reprezentacije odigrali Stanislav Galić i Anel Radmilović. Oni su svoje odluke o povlačenju iz nacionalnog tima donijeli prije odlaska u Nizozemsku.

Iz grupe u kojoj se nalazila BiH plasman u četvrtfinale izborili su Španija i Gruzija. Azerbejdžan ima četiri boda, a BiH na debitantskom nastupu nije uspjela stići do bodova.