Zenica
BiH ubjedljivom pobjedom protiv Kipra otvorila kvalifikacije za EURO
Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Areni "Husejin Smajlović" u Zenici selekciju Kipra sa 8:4 u susretu prvog kola grupe A kvalifikacija za Euro 2022.
29.01.2020. u 17:50

Bh. hakleri su silovito otvorili meč i već nakon 13 minuta igre imali četiri gola prednosti.

Bošković u trećoj, Petak u osmoj, Radmilović u 10. i Džindić u 13. minuti pogađali su mrežu Kiprana.

Gosti su smanjili u 14. minuti preko Kokkinosa, a Petak je drugim golom na meču u 19. minuti povisio na 5:1.

U 23. minuti Kouloumbbris postiže drugi gol za Kipar, a Zmajevim preko Ivankovića u istoj minuti stižu do 6:2. Petak je u 26. minuti kompletirao hat-trick za 7:2, a Kanjo smanjuje u 29. na 7:3.

Golom Omiroua u 31. minuti gosti dolaze do 7:4, a Hrkać u 40. minuti postavlja konačan rezultat.

Večeras od 19 sati sastaju se Švicarska i Gibraltar.

Drugo kolo na programu je sutra, a bh. tim od 19 sati igra protiv Gibraltara.