Bundesliga
Borussia bez milosti prema Schalkeu, Kolašinac i Rudari sve bliže "Cvajti"
Fudbaleri Borussije Dortmund 11. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu upisali su u derbiju protiv Schalkea kojeg su porazili u Gelsenkirchenu s visokih 4:0.
20.02.2021. u 20:20

Ekipa našeg Seada Kolašinca, koji ju je i danas predvodio kao kapiten, napadima tima Edina Terzića odolijevala je sve do finiša prvog poluvremena, a onda je primila dva pogotka.

Prvo je Sancho načeo mrežu Rudara u 42. minuti, da bi isti igrač tri minute kasnije asistirao Haalandu za drugi pogodak Milionera.

U nastavku mreža mreža Kraljevskoplavih zatresla se još dvaput. Prvo je Guerreiro u 60. minuti zabio nakon asistencije Reusa, a potom je Haaland golom u 79. minuti stavio tačku na "i" u derbiju koji je to bio samo gledajući na tradiciju, nikako na kvalitet dva tima.

Golove s utakmice Schalke - Borussia Dortmund pogledajte OVDJE.