Liga prvaka
Borussijin tinejdžer uništio PSG, Liverpool pao u Madridu
Erling Haaland nova je zvijezda evropskog fudbala. Devetnaestogodišnji napadač donio je pobjedu Borussiji Dortmund protiv PSG-a u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.
18.02.2020. u 22:52

Borussija je pred svojim navijačima slavila sa 2:1, nagradivši ih tako za sjajnu koreografiju sa početka meča, koja je zaista pravo remek-djelo.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu, a junak Milionera je mladi norveški napadač, strijelac oba pogotka.

Norvežanin je Borussiju doveo u vodstvo u 69. minuti, a u 75. gosti preko Neymara dolaze do poravnanja.

Samo dvije minute kasnije "sijevnula" je Haalandova ljevica sa distance. Keylor Navas na golu nije imao nikakve šanse.

Haaland je prvi igrač u historiji Borussije Dortmund koji je davao golove u debitantskim nastupima u Bundesligi, Kupu Njemačke i Ligi prvaka.

U elitnom klupskom takmičenju je ove sezone pogađao deset puta. Osam golova dao je u dresu Salzburga. Na vrhu liste strijelaca izjednačen je sa Robertom Lewandowskim.

Za iznenađenje se pobrinuo i Atletico Madrid. Španski klub je pred svojim navijačima srušio aktuelnog prvaka Evrope i svijeta, tim Liverpoola slavivši sa 1:0.

U Madridu je gol odluke pao u 4. minuti. Strijelac je bio Saul.

Liga prvaka nastavlja se sutra. Mečeve osmine finala igraju Tottenham - Leipzig i Atalanta - Valencija.