Sjedeća odbojka
Bosna i Hercegovina viceprvak svijeta
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je srebrenu medalju na 13. Svjetskom prvenstvu koje se održava u Sarajevu.
11.11.2022. u 21:26

Zlatni ljiljani su u večerašnjem finalu poraženi od selekcije Irana sa 3:0 u setovima (26:24;32:30;25:12).

Iran je tako došao do svog osmog zlata na svjetskim prvenstvima.

Za bh. odbojkaše ovo je bilo sedmo finale na svjetskim prvenstvima, a ukupno treće srebro.

Zlatni ljiljani u svojim vitrinama imaju još tri zlata te jednu bronzu.

U nešto ranijem terminu odigran je meč za treće mjesto u kojem je Brazil sa 3:1 u setovima savladao Egipat.

Što se tiče ženske kategorije zlatnu medalju osvojila je selekcija Brazila koja je sa 3:2 u setovima bila bolja od Kanade.

Bronza je pripala SAD-u koje su rutinski sa 3:0 u setovima bile bolje od Slovenije.

Inače prvenstvo koje se održalo u Sarajevu po mnogima je najbolje organizovano ikada. Pojedinci su čak isticali da je organizacija ovog takmičenja u rangu paraolimpijskih Igara.

U glavni grad Bosne i Hercegovine boravilo je 29 timova iz 20 zemalja.