Bundesliga
Burić zablistao u finišu, Flensburg nadigrao Hamburg
Rukometaši Flensburga upisali su treću ovosezonsku pobjedu nakon što su u gostima sa 33:27 savladali Hamburg.
10.10.2021. u 18:22

Golman rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Benjamim Burić u igru nije ulazio sve do 45. minute, no kada je dobio priliku prelomio je meč u korist svog kluba.

Sjajni čuvar mreže u posljednjih 15 minuta susreta odbranio je šest od 12 udaraca koliko su rukometaši Hamburga uputili ka njegovom golu.

Upravo su Burićeve odbrane Flensburgu omogučile da uktakmicu, u kojoj je rezultat bio izjednačen ili s golom prenost za jedan od timova, prelomi u svoju korist.

Šveđanin Wanne sa osam golova bio je prvom ime pobjedničkog tima, dok je njegov zemljak Gottfridsson postigao gol manje. Sedam pogodaka zabio je i Wullenweber u redovima domaćeg sastava.