Svjetsko prvenstvo
Čeka nas spektakl: Francuska se revanširala Švedskoj i zakazala finale sa Danskom
Rukometna reprezentacija Francuske revanširala se Švedskoj.
27.01.2023. u 22:28

Nakon poraza u završnicama posljednjeg Evropskog i Svjetskog prvenstva, Trikolori su večeras u polufinalu SP-a savladali Švede sa 31:26 i zakazali finale protiv Danske.

Domaćini nisu imali skoro nikakve šanse protiv rasploženih Francuza. Šveđani su tokom 60 minuta imali samo jedno vodstvo, na otvaranju meča (2:3), što nije bilo dovoljno da izbore finale.

Golman Gerard je briljirao, naprosto je izluđivao švedske igrače, a Fabregas, Mahe, Mem i društvo kažnjavali svaki i najmanji propust odbrane.

Već na poluvremenu Francuska je imala četiri gola prednosti (16:12), a sve što su domaći uspjeli bilo je da dođu na minus dva (23:25). Ipak, u završnici su Trikolori dodali gas i slavili su sigurnu pobjedu.

Tako su za nedjelju zakazali finale protiv Danske, u kojem nas očekuje spektakl, dok će meč za treće mjesto igrati Španija i Švedska (repriza prošlogodišnjeg finala Evropskog prvenstva).