Premier liga
Chelsea preokretom u finišu slavio na Emiratesu
29.12.2019. u 16:58

Gradski derbi između u 20. kolu Premier lige između Arsenala i Chelseaja okončan je pobjedom gostujućeg sastava sa 2:1, i to nakon preokreta.

Trinaesti minut današnjeg susreta na Emiratesu bio je nesretan za Chelsea, ali sretan za Topnike i njihove navijače, jer je Aubameyang pogodio za prednost domaćeg sastava, u kojem ni danas nije bilo povrijeđenog Seada Kolašinca.

Ekipa Mikela Artete s minimalnom prednošću okončala je prvo poluvrijeme, no u samom finišu susreta Plavci su smogli za totalni preokret.

Prvo je Jorginho u 83. minuti pofodio za izjednačenje poslije asistencije Mounta. Samo tri minute kasnije za preokret gostiju pobrinuo se Abraham, koji pogađa nakon proigravanja Williana za konačnih 2:1.

Golove s utakmice Arsenal - Chelsea pogledajte OVJDE.