Liga prvaka
Chelsea razbio Juventus, Benfica osvojila bod kod Barce
Fudbaleri Chelseaja deklasirali su Juventus u derbiju večeri i preuzeli lidersku poziciju u Grupi H.
23.11.2021. u 22:54

Plavci su se revanširali Staroj dami za poraz u drugom kolu (0:1), te su večerašnjim trijumfom (4:0) zasjeli na prvo mjesto u grupi.

Chalobah je načeo goste u 25. minuti, a Englezi su dva gola postigli za dvije minute na otvaranju drugog poluvremena. James je u 56. udvostručio prednost, a Hudson-Odoi dvije minute kasnije pogodio za 3:0.

Timo Werner je u 95. minuti postavio konačnih 4:0.

Malmo naših reprezentativaca Anela Ahmedhodžića i Adija Nalića postigao je pvi gol u grupnoj fazi Lige prvaka. Rieks je u 28. minuti doveo Šveđane u vodstvo protiv Zenita, a Rusi su u 52. minuti promašili penal (Dzyuba nije uspio savladali Dahlina).

Gosti su u 91. minuti dobili novi penal, a ovaj put Rakitsky je pogodio za 1:1.

Ljepoticu večeri odigrali su Young Boys i Atalanta. Gosti su poveli, domeći preokrenuli, a za konačnih 3:3 gosti su pogodili u 88. minuti.

Barcelona je ostala bez pobjede u duelu protiv Benfice (0:0), a ovim remijem Katalonci su doveli u pitanje plasman u nokaut fazu. Haris Seferović je u 93. minuti mogao šokirati Nou Camp, ali je promašio nemoguće.