Prijateljski meč
"Crna rupa" u trećoj četvrtini: Zmajevi izgubili od Estonije
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Estonije u prijateljskoj utakmici odigranoj u gradu Tartuu.
14.08.2022. u 18:02

Zmajevi su poraženi sa 89:102, a kobna je bila treća četvrtina koju smo izgubili sa 21 razlike (12:33).

Nakon prve četvrtine BiH je na krilima sjajnog Jusufa Nurkića imala prednost od šest poena (22:16). Domaći su odgovorili u drugom periodu koji su riješili u svoju korist sa 30:25.

Onda je uslijedila "crna rupa" u periodu od 20. do 30. minute, kada su Estonci otišli na "plus 20" (79:59).

Zmajevi su sjajno otvorili četvrtu dionicu i u 34. minuti smanjili su na deset poena zaostatka (75:85). U 36. minuti smanjili smo na osam poena zaostatka i činilo se da imamo snage za preokret. Ipak, Estonci su se konsolidovali i uspjeli sačuvati prednost, te upisati pobjedu.

Bolji od ostalih u našem timu bili su Nurkić i Džanan Musa.