Derbi kola: Velež napada, Sarajevo udvostručilo prednost, Ćivić smanjio na 1:2
Nakon što je Tatar propustio dvije izgledne prilike, pogodio je kapiten Bordo tima
23.11.2019. u 13:13

Fudbaleri Sarajeva vode sa 2:1 protiv Veleža u susretu 17. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je bolje otvorio utakmicu i imao je dvije prilike preko Benjamina Tatara, koji je prvi put šutirao pored gola, a nedugo potom njegov udarac odbranio je Bobić.

Ipak, spasa nije bilo u 13. minuti nije bilo spasa za Rođene.

Ahmetović je ubacio sa desne strane, a usamljeni Velkoski na drugoj stativi pospremio je loptu u mrežu.

Pogodak kapiten Sarajevo možete pogledati OVDJE

U nastavku meča Velež je krenuo agresivnije, imali su Rođeni nekoliko sjajnih prilika, ali su u jeku napada gosti stigli do drugog gola. Rahmanović je izborio jedanaesterac, kojeg je u pogodak pretvorio Tatar.

Drugi gol Sarajeva možete pogledati OVDJE

Ipak, samo tri minute trebale su Rođenim da se vrate u život, a za 1:2 pogodio je Ćivić.