Kvalifikacije za Eurobasket
Drama u Rigi: Zmajevi srušili Latviju!
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Latviju u Rigi u prvom kolu grupe H kvalifikacija za Eurobasket 2021.
21.02.2020. u 20:21

Zmajevi su slavili rezultatom 62:61 u dramatičnoj završnici i fenomenalno odigranoj posljednjoj dionici igre.

Latviji su pripale prve dvije dionice igre (21:17 i 15:13), tako da je domaći tim na odmor odnio plus šest (36:30).

Domaći tim je odlično otvorio i treću četvrtinu. Prednost Latvije rasla je  i do 12 razlike (44:32; 48:36).

Ipak, bh. košarkaši su zaigrali nešto bolje i do kraja treće dionice uspjeli smanjiti na 53:46.

Zadnju četvrtinu bh. tim je odigrao impresivno. Od 53:46 stigli su do preokreta 53:60. Domaćin je prve poene u zadnjoj četvrtini postigao dvije minute prije kraja. Tada prave seriju od 8:0 i dolaze do prednosti (61:60).

Poenima Vrabca BiH je preokrenula na 62:61. Poslije toga je domaćin imao šut za trijumf, ali su, srećom promašili.

Edin Atić je postigao 15 poena i imao šest skokova,  ništa manji doprinos nije dao ni kapiten Miralem Halilović sa 14 poena i pet skokova, a dvocifren je bio i Aleksandar Lazić sa 10 poena i bez promašaja iz igre.

Naredni meč Zmajevi igraju u ponedjeljak, kada u tuzlanskom hramu košarke, dvorani Mejdan gostuje Grčka.

Grci su večeras na svom parketu nadigrali Bugarsku 73:63.