Bh. karatista
Dujaković osvojio peto mjesto na Mediteranskim igrama
Bh. karatista Pavle Dujaković osvojio je peto mjesto na Mediteranskim igrama u kategoriji do 60 kilograma.
26.06.2022. u 16:27

On je u prvom kolu kolu igara koje se održavaju u primorskom gradu Oran u Alžiru poražen od Turčina Eraja Samdana, višestrukog prvaka Evrope, da bi kroz repasaž mogao do medalje.

Bio je bolji od prvaka Afrike Mohameda iz Tunisa sa Aziza sa 2:1, da bi potom doživio poraz od Egipćanina Amra Abukora sa 8:4.

Dujaković je tako postigao još jedan sjajan rezultat. Prije dvadesetak dana postao je prvak Balkana, a potom osvojio i drugo mjesto na prvenstvu Evrope do 21 godine.

Ipak 5. mjesto na Mediteranskim igrama. Uh kakav uspjeh, iako smo ostali bez medalje možemo smatrati i ovo peto mjesto...