Kup Njemačke
Dva gola i asistencija Ibiševića za uvjerljivu pobjedu Herthe
U 62. minuti Kalou je zabio za 1:4, da bi konačnih 1:5 postavio Esswein poslije asistencije Ibiševića u 75. minuti
11.08.2019. u 17:26

Fudbaleri Herthe uspješno su apsolvirali prvu prepreku u DFB Pokalu nakon što su s 5:1 savladali Eichstatt.

Berlinski tim oveo je golom Daride u 11. minuti, da bi samo minut kasnije bivši Zmaj i kapiten Stare dame Vedad Ibišević povisio na 0:2.

U 31. minuti iskusni bh. napadač zabio je za 0:3.

Još tri gola viđena su nastavku utakmice. Prvi od njih završio je u mreži Herthe, a strijelac je bio Kugel.

U 62. minuti Kalou je zabio za 1:4, da bi konačnih 1:5 postavio Esswein poslije asistencije Ibiševića u 75. minuti. Tri minute kasnije Vedatora je na travnjaku zamijenio Selke.

Za razliku od Ibiševićeve Herthe, njemački drugoligaš Jahn Regensburg kojeg sa klupe predvodi mladi bh. stručnjak Mersad Selimbegović poražen je s 3:2 u gostima kod Saarbruckena, i to golom u trećoj minuti sudijske nadoknade.