Serie A
Džeko dvostruki strijelac u visokoj pobjedi Intera, hat-trick Lautara
Fudbaleri Intera upisali su uvjerljivu pobjedu protiv Salernitane u utakmici 28. kola Serie A rezultatom 5:0.
04.03.2022. u 22:35

Lautaro je na asistenciju Barelle doveo Inter u vodstvo u 23. minuti. Pogodak Lautara je za Nerazzurre bio prvi gol u Serie A nakon tačno 403 minute igre.

Argentinski napadač u 40. minuti svojim drugim pogotkom povećava vodstvo Intera.

Edin Džeko je u 56. minuti asistirao Lautaru koji upisuje hat-trick na današnjem meču. Osam minuta kasnije Džeko na asistenciju Gosensa postiže pogodak za 4:0.

Dijamant u 69. minuti svojim drugim golom večeras postavlja konačnih 5:0. Sa dva današnja pogotka Džeko je došao do brojke od 12 golova u Seriji A ove sezone, debitantskoj u dresu Nerazzurra.

Džeko je na terenu proveo 76 minuta, dok je Milan Đurić u redovima Salernitane odigrao cijeli susret.

Inter se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto Serie A. Izabranici Simonea Inzaghija imaju 58 bodova, bod više od Napolija i Milana, koji igraju međusobni duel u nedjelju.