Turnir u Pekingu
Džumhur bio na korak do pobjede, ali je uslijedio neshvatljiv pad
29.09.2019. u 09:27

Damir Džumhur se nije uspio plasirati u glavni žrijeb turnira u Pekingu iz serije ATP 500. Bolji od njega je, rezultatom 2:1 u setovima, bio Britanac Cameron Norrie.

Međutim, početak meča nije ukazivao na poraz našeg tenisera. Prvi set je riješio u svoju korist rezultatom 6:1, a drugi je započeo brejkom. Međutim, Norrie zatim uzvraća dvostrukim brejkom te izjednačava na 1:1.

I u trećem setu su se razmjenjivali brejkove. Prvi je napravio Džumhur te poveo 4:2, ali Norrie je odmah uzvratio.

U osmom gemu je naš teniser imao prednost od 40:0, ali nije iskoristio priliku, a Britanac je vezao dva brejka te tako došao do pobjede.