Treća provjera
Efikasan meč na Zlatiboru: Četiri gola u remiju Slobode i Radnika
Fudbaleri Slobode na Zlatiboru su odigrali treći kontrolni susret u sklopu priprema za narednu sezonu.
03.07.2021. u 22:10

Današnji protivnik bio je Radnik iz Sudrulice, a test protiv superligaša iz Srbije okončan je remijem 2:2 (1:2).

Mladen Žižović ovoga puta odlučio se za sljedeću startnu postavu: Bukvić, A. Beganović, Ćivić, Osmić, Karišik, Kurtalić, Dž. Beganović, Predragović, Mujagić, Maksimović i Ramić. Priliku za igru dobili su još i Mehmedović i Alić.

Protivnik je prvi došao u vodstvo u 13. minuti, no Sloboda je izjednačila u 36. minuti nakon što je Dženis Beganović bio precizan sa 11 metara. Do odlaska na odmor Radnik ponovo vodi od 39. minute, ali nakon predaha Crveno - crni su anulirali prednost protivnika.

U 60. minuti za 2:2 pogađa Saša Maksimović, a do kraja utakmice Tuzlaci su propustili nekoliko sjajnih prilika za potpuni preokret.

Sloboda je do sada u pripremnom periodu odigrali tri susreta. Savladali su Rudar Pljevlja 2:0, a protiv Sarajeva i Radnika iz Surdulica odigrali su neriješeno (1:1 i 2:2).