Kvalifikacije za EP
Fenomenalna Marica Gajić predvodila Zmajice do ubjedljive pobjede protiv Crne Gore
Briljirala je Marica Gajić sa double-double učinkom. Ona je za 36 minuta provedenih na parketu ubacila 17 poena i ostvarila 27 skokova
17.11.2018. u 22:21

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras odgovarajuću selekciju Crne Gore u meču petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bh. tim je u Skenderiji trijumfovao rezultatom 83:68 (25:22, 26:12, 17:15, 15:19).

Briljirala je Marica Gajić sa double-double učinkom. Ona je za 36 minuta provedenih na parketu ubacila 17 poena i ostvarila 27 skokova! U sjajan učinak Gajić je ugradila tri asistencija i dvije blokade.

Najefikasnije u selekciji Crne Gore bile su Glory Johnson sa 25, Snežana Aleksić s 11 i Milica Jovanović sa 10 poena.

U prvom meču petog kola u grupi A Slovačka je u gostima pobijedila Island sa 82:52 i učvrstila se na prvom mjestu. Selekcija BiH se večerašnjom pobjedom izjednačila sa Crnom Gorom te će posljednje kolo odlučivati o putnicima na EP.

Reprezentacija BiH u šestom kolu 21. novembra ide u goste selekciji Islanda, dok Slovačka dočekuje Crnu Goru.

Na EP će se plasirati pobjednici osam grupa te šest najboljih drugoplasiranih reprezentacija.