EHF EURO 2020
Francuskinje ugasile hrvatski san o borbi za zlato, dva gola Ćamile Mičijević
Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske ostala je bez plasmana u finala Evropskog prvenstva nakon što je u polufinalnom duelu poražena od Francuske s uvjerljivih 30:19.
18.12.2020. u 19:29

Ekipa Nenada Šoštarića nije uspjela pružiti jači otpor favorizovanim Francuskivanjama koje su do polufinala stigle bez ijednog poraza.

Prvo poluvrijeme, koje je Francuska sa 15:5 riješila u svoju korist, na kraju je odlučio pobjednika, jer se u nastavku vodila dosta ujednačena borba.

Mostarka u sastavu hrvatske selekcije, Ćamila Milčijević, postigla je dva gola, dok su Jezić i Blažević sa po dva bile najefikasnije u redovima Hrvatske.

Čak četiri rukometašice u sastavu Francuske postigle su po četiri gola.

Hrvatska će protivnika u meču za bronzu saznati večeras nakon skandinavskog derbija između Norveške i Danske, baš kao što će i Francuskinje sanazi ime rivala u finalu.

Ranije danas Rusija je u meču za peto mjesto savladala Nizozemsku sa 33:27.