Francuzi nakon preokreta bolji od Njemačke, Ukrajina čeka BiH u play-offu
Dvostruki strijelac za aktuelne svjetske prvaka bio je Griezmann
16.10.2018. u 22:37

Veliki derbi u Ligi nacija večeras su u Parizu odigrale Francuska i Njemačka.

U duelu posljednja dva svjetska prvaka slavili su domaći i to nakon preokreta. Nijemci su poveli u 13. minuti golom Kroosa sa bijele tačke. Ipak, Tricolori su do preokreta stigli u drugom poluvremenu.

Griezmann je u 62. izjednačio na 1:1, a isti igrač je u 80. minuti sa bijele tačke pogodio za preokret i pobjedu Francuske (2:1).

Ukrajina je pobjedom protiv Češke (1:0) osigurala prvo mjesto u grupi 1 Lige B i automatsku promociju u Ligu A. Uz to, Ukrajinci su izborili plasman u play-off, u kojem će, iz ove lige, po svemu sudeći igrati i BiH.

Zanimljivo je bilo i u Ligi D. Gruzija je pobjedom protiv Latvije dva kola prije kraja osigurala prvo mjesto u grupi i promociju u Ligi C, dok je novi trijumf upisao i Gibraltar, koji je bio bolji od Lihtenštajna (2:1).