Finale u Bakuu
Furiozan početak drugog poluvremena: Chelsea na pragu novog trofeja Evropske lige
Jedanaestim golom u 14. ovosezonskom nastupu Olivier Giroud doveo je Chelsea u vodstvo u 49. minuti utakmice.
29.05.2019. u 22:14

Drugo poluvrijeme finala Evropske lige odlično je počelo za Chelsea. Poslije svega četiri minute igre Plavci su poveli s 1:0 u meču protiv gradskog rivala.

Srijelac gola za ekipu Maurizija Sarrija bio je iskusni francuski napadač Olivier Giroud. Napadaču kluba sa Stamford Bridgea ovo je bio ukupno 11. pogodak u 14. ovosezonskom nastupu u drugom po snazi evropskom klupskom takmičenju.

Samo 11 minuta kasnije bilo je već 2:0 za Chelsea, a strijelac je bio Pedro poslije odlične asistencije Hazarda. Plavci su tako stigli na prag osvajanja još jednog trofeja Evropske lige nakon sezone 2012/2013.

Pitanje pobjednika u večerašnjem susretu čini se da je riješio Eden Hazard udarcem sa bijele tačke kojeg je izborio Pedro.