1. HNL
Gojak asistent u visokoj pobjedi Dinama
18.10.2019. u 20:19

U prvoj utakmici 12. kola 1. HNL zagrebački Dinamo je s 4:2 trijumfovao u gostima kod Gorice.

Modri su tako privremeno preuzeli vrh, s kojeg ih može skinuti Hajduk koji u nedjelju gostuje kod Lokomotive.

Gorica je imala prvu veliku priliku na utakmici, ali Suk je promašio jedan na jedan situaciju u četvrtoj minuti.

Dinamo je poveo Golom Oršića u 26. minuti nakon asistencije bh. reprezentativca Amera Gojaka, za kojeg je ovo bila četvrta ovosezonska asistencija u prvenstvu. Samo dvije minute kasnije Kadzior je povisio na 2:0.

Oršić je u 49. minuti dodao svoj drugi, a u 62. i treći gol na utakmici. U međuvremenu je Lovrić smanjio iz slobodnjaka u 56. minuti, da bi Suk zabio u 77. za konačan rezultat.

Pred kraj utakmice Dinamo je ostao s deset igrača na terenu nakon što je drugi žuti karton dobio Perić.

Emir Dilaver je odigrao cijeli meč, dok je Izet Hajrović današnju pobjedu prvaka Hrvatske pratio s klupe.