Turska
Gol i asistencija Višće: Bašakšehir u trileru propustio osigurati titulu
Bašakšehirovom nizu od 12 vezanih mečeva bez poraza došao je kraj.
13.07.2020. u 22:02

Edin Višća i društvo izgubili su na gostovanju kod Konyaspora sa 4:3 i to baš u vrijeme kada su zahvaljujući porazu Trabzonspora mogli osigurati titulu prvaka Turske dva kola prije kraja prvenstva.

Meč za Bašakšehir odlično je počeo. Edin Višća je u 3. minuti pogodio iz penala i stigao do 12. gola u sezoni.

Kod Konyaspora su od prve minute igrali Marin Aničić, Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević. Domaćin je poravnao u 20. minuti golom Miye. Sedam minuta kasnije uslijedio je preokret preko Sahinera, a Miya drugim golom na meču u 46. minuti povećava prednost Konayspora na 3:1.

Bašakšehir se nije predavao. U 70. minuti pogodio je Demba Ba nakon asistencije Višće, a u 77. minuti rezultat je ponovo bio izjednačen. Strijelac je bio Elia.

Konačnih 4:3 postavio je Slovenac Nejc Skubic pet minua prije kraja susreta, a Konyaspor je pobjega iz opasne zone.

Bašakšehir dva kola prije kraja prvenstva ima četiri boda više od Trabzonspora.

Eventualnom pobjedom u narednom kolu protiv Kayserispora, koji predvodi Robert Prosinečki, Bašakšehir bi postao novi turski prvak. Samo je pet različitih ekipa osvajalo tursku Super ligu u 61-godišnjoj historiji. To su Bešiktaš, Fenerbahče, Galatasaray, Trabzonspor i Bursaspor.