Serie A
Golčina Pjanića za četvrtu pobjedu Juventusa i povratak na vrh
Gol bh. reprezentativac iz 63. minute donio je preokret prvacima Italije na gostovanju kod Brescije, a na koncu i pobjedu
24.09.2019. u 22:54

Fudbaleri Juventusa stigli su do četvrte ovosezonske pobjede nakon što su s 2:1 slavili u gostima kod Brescije.

Utakmica nije dobro počela za aktuelne prvaka Italije jer je već u četvrtoj minuti susreta Donnarumma pogodio za 1:0. Sve do 40. minuti Brescia je imala prednost, a onda je poslije gužve u kaznenom prostoru domaćina vlastitu mrežu pogodio Chancellor.

Dobro postavljena ekipa Brescije zadavale je dosta problema Staroj dami, no gosti su u 63. minuti uspjeli doći do totalnog preokreta. Lopta se poslije slobodnog udarca kojeg je izveo Paulo Dybala odbila od živog zida, a Miralem Pjanić ju je udarcem iz prve pospremio u mrežu domaćina.

Bio je ovo prvjenac bh. reprezentativca u novoj sezoni Serie A.

Do kraja susreta Brescia je u dva navrata opasno zaprijetila gostima iz Torina, ali se rezultat nije mijenjao.

Ranije danas susret bez golova odigrali su Verona i Udinese, a povratnih među Zmajeve Mato Jajalo odigrao je cijeli meč.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.