Ligue 1
Golijada u francuskom derbiju: PSG bolji od Lyona, komičan autogol Marcala
U derbiju 24. kola francuske Ligue 1 PSG je pobijedio Lyon sa 4:2.
09.02.2020. u 23:15

Poslije prvog poluvremena aktuelni prvaci Francuske voldili su sa 2:0, a strijelci su bili Angel Di Maria u 22. i Kylain Mbappe u 38. minuti.

Prednost ekipe Thomasa Tuchela povećao je autogol Fernanda Marcala iz 47. minute, koji je bio prilično komičan.

Ipak, u periodu od 52. do 59. minute golovima Martina Terriera i Mousse Dembelea Lyon je smanjiona 3:2 i utakmicu učinio još zanimljivijom.

Ipak, u 79. minuti Edinson Cavani je riješio dileme oko pobjednika, kada je na dodavanje Di Marije postavio konačnih 4:2.

U ranije odigranom susretu Montpellier je golom Andyja Delorta u 25. minuti pobijedio St Etienne sa 1:0.

Tri boda osvojio je i Strasbourg porazivši Reims sa 3:0, a strijelci su bili Alexander Djiku (50), Abdul Waris (82) i Kenny Lala (90+4).

Sve golove s meča PSG - Lyon pogledajte OVDJE.