Neviđena glupost
Golman Grenoblea rukom loptu ubacio u vlastitu mrežu
Francuski drugoligaš Grenoble nalazi se jako daleko od mjesta koje iduće sezone vodi u najviši rang francuskog fudbala.
29.02.2020. u 09:02

Trenutno je devet s 35 bodova, čak 12 manje od mjesta koje vodi u doigravanje za Ligue 1.

Svojom intervencijom na gostovanju kod Caena, golman Grenoblea Brice Maubleu nije se proslavio. Zbog njegove gluposti njegov tim je primio drugi gol na susretu unutar svega 60 sekundi.

Maubleu je uhvatio jednu loptu s desne strane svog šesnaesterca i htio ju je rukom baciti prema svom igraču na drugoj strani terena. Međutim, niju ju izbacio nego ju je nespretno bacio prema svom golu, te je lopta nekako prešla gol liniju.

Caen je poveo u 17. minuti, a samo minutu kasnije Maubleu si je sam ubacio loptu u mrežu za konačnih 2:0. Da večer bude u potpunosti upropaštena za goste, u 89. minuti su promašili penal, koji im je bar mogao dati kakvu takvu nadu da će izbjeći poraz.

Uistinu bizarna situacija i rijetko viđena na profesionalnim fudbalskim terenima. Sigurno da će ova greška konurisati za jednu od najvećih golmanskih u 2020. godini.